پنجره استین گلس

 
پنجره‌های داخلی و خارجی ساختمان فضایی است که می‌توان آن را با شیشه‌های دست‌ساز استین گلس آراست. پنجره‌هایی که در فضای داخلی گاه به عنوان پارتیشن و جداکننده استفاده می‌شوند و در فضای بیرونی ساختمان منبع نور رسانی طبیعی می‌باشند. شیشه‌های استیند گلس می‌تواند همانند پرده ای از شیشه‌های رنگی و طرحدار عمل کند که علاوه بر زیبایی، عبور نور را نیز تأمین کرده و فضا را به صورت بسیار لوکسی تزیین بخشد. این شیشه ها می‌توانند با سبک ساختمان هماهنگی داشته و در هر سایز و ابعادی به صورت سفارشی ساخته و در محل نصب شود.
 

شیشه استیند گلاس در کجای ساختمان استفاده میشود؟

هر جایی از ساختمان که شیشه برایش تعریف شده ، میتواند بجای استفاده از شیشه ساده و معمولی از یک شیشه دکوراتیو و زیبا بنام شیشه استیند گلاس استفاده کرد، تمام دربهای داخلی ساختمان میتواند قابی باشند برای شیشه استیند گلاس. پنجره ها ، پنجره که در تمام ساختمان ها تعریف شده است ، میتواند ضمن نورگیر بودن پتانسیل زیبایی نیز باشد و بجای شیشه معمولی از شیشه دکوراتیو و زیبای استیند گلاس استفاده کرد. بخصوص برای ساختمانهای ویلایی ، پنت هاوسها و آپارتمانهایی با ابعاد بزرگ ، شیشه استیند گلاس بسیار فضای شیک ، یونیک و لوکسی را به محیط می دهد.

آیا شیشه استیند گلاس میتواند پرده برای پنجره باشد؟

در ویلاهای بزرگ و پنجره هایی که رو به ویوی ابدی هستند ، و کاربر نمیخواهد پرده ای مانع دید ویو باشد و از طرفی کنترل نور هم نیاز است ، پس بهترین گزینه برای این کاربر ، شیشه استیند گلاس است. چون از بیرون ، هم زیبایی نمای ساختمان را چند برابر میکند و همینطور در داخل ، از شدت تابش نور کم کرده و گرمای تابش را گرفته و کنترل نور هم اتفاق میفتد ، و همچنین در داخل نورهای رنگی کریستالی پخش شده در فضا بسیار زیبا هستند و فضای خاص و منحصر بفردی را ایجاد میکند.

بخصوص ما ایرانی ها همیشه از قدیم در معماریهایمان این نورهای رنگی تابیده شده به داخل خانه را دیده ایم . از پنجره اوروسی با شیشه های رنگی ، این فضای نوستالژیک را ایجاد میکند. و در نهایت میتوان اشاره به عمر ابدی شیشه های استیند گلاس کرد که برخلاف پرده های پارچه ای ، مقاوم بوده و نه تنها از بین نمیروند بلکه حتی از رنگ و درخشش آنها هم کاسته نمی شود.

آیا شیشه استیند گلاس در پارتیشن هم قابل استفاده است؟

بله، بسیار ساده و زیبا ، میتوان برای پارتیشن چهارچوبی طراحی کرد ، از جنس چوب ، پی وی سی ، آلومینیم یا هر متریال دیگری که مد نظر باشد ، و بعد شیشه دکوراتیو استیند گلاس را داخل آن چهارچوب یا قاب قرار دهیم با هر شکل فریم ، که باشد ؛ انجام پذیر است. این تکنیک میتواند پارتیشن یا دیوارکوب یا تابلوی زینتی و یا پنجره و نورگیر و ...باشد و با نورپردازی های خاص میتوان زیبایی آنرا چند برابر کرد. مثل یک دیوار شیشه ای در روف گاردن که در ساعات شب با نورپردازی خاص ، میتوان فضای زیبا و دکوراتیوی به محیط بخشید که ضمن پوشش دادن و جلوگیری از دیده شده محیط خصوصی ، فضای زیبا و یونیکی را ایجاد کرد.

شیشه استیند گلس برای چه افرادی انتخاب مناسبی است؟

برای افرادی که دنبال طرح های خاص و ویژه هستند ، کسانی که همیشه طراحی منحصربفرد و تکرارنشده ای را میخواهند ، افرادی که بدنبال متریالهای با دوام و مقاوم هستند، افرادی که دنبال محیط لوکس ، معماری لوکس و طراحی لوکس هستند و افرادی که دنبال فضاهای زیبا و گرم و منحصر بفرد هستند.

تماس با کارشناس